Historie

Plivátko má bohatou historii. Bývalo brouzdalištěm, kde strávila dětství celá jedna generace tehdejších obyvatel Břevnova. Víme, že správcem plivátka byl pán v maringotce, ze kterého měli občas děti malinko strach. Ta dětská představivost. Víme, že tímto pánem byl dědeček paní Věchotové, která dnes bydlí pod parkem s Plivátkem a víme, že to byl velice hodný pán.

Víme, že na rozpadlém stromě za pískovištěm si hrály děti v oněch 70 letech stejně, jako si jej ihned během prvního úklidu Plivátka zamilovaly naše děti.

cropped-plivatko1.jpg

Pátrání po historii

V této chvíli už toho více nevíme. Ale pátráme po příbězích spojených s Plivátkem, o světech, které si tehdejší děti v hlavách vytvářely a v těchto světech kolem Plivátka žily. Hledáme vzpomínky na obyčejnosti, které se k Plivátku vázaly. Jak velký svazek klíčů pan správce měl, jestli byla voda v plivátku pořád studená, apod.

No a vedle vyprávění se pídíme i po obrazovém materiálu. Fotografie, určitě existují. A kdyby někdo objevil nějaký pohyblivý obraz, tak to by byla senzace.

Prosím tedy, zavzpomínejte, prohledejte krabice od bot s fotkami nebo rodinná alba. Navštivte své babičky a dědy a zeptejte se na Plivátko.

Ortomapy

Pokud zapátráme v ortomapách, můžeme se narazit na tyto snímky, které dokumentují vývoj místa v čase:

Obr.: Snímek z roku 1945:

Ortofototo_1945

Obr.: Snímek z roku 1953:

Ortofototo_1953

Obr.: Snímek z roku 1975:

Ortofototo_1975

Obr.: Snímek z roku 1988:

Ortofototo_1988

Obr.: Současný stav:

Ortofototo_soucasnost